Portal Wędkarski SHRAP DRAKERS

Dołącz do społeczności

Załóż swój wędkarski profil i pokaż innym swoje połowy!

Za oknem zima, powoli czas podsumować kończący się sezon. Przeglądając notatki i zdjęcia dochodzę do jednego wniosku. Smutnego wniosku........

Komentuj

Wędkarski sezon 2010, zwłaszcza wiślany, był nieprzewidywalny. Nie da się go przedstawić w kilku słowach. Niniejszy tekst jest początkiem kilkuczęściowego mini – cyklu podsumowującego mój sezon 2010. Zaczynam od sandacza bo to temat najświeższy….

Komentuj

Już Listopad !!! Brrrrrr... wielkimi krokami zbliża się zakończenie sezonu. Normalnie pewnie bym o tym nie myślał ale ten rok jest wyjątkowy - oboje z żoną spodziewamy się nowego członka rodziny mając nadzieję, że będzie to kolejny mały oszołom, który pójdzie w ślady tatusia i...

Komentuj

Zaczynając swoją przygodę ze spinningiem kupiłem sobie Shimano Super GT 4000 - podwójna korbka, tylny hamulec plus hamulec walki. Łowiłem nim przez sezon... potem zacząłem rozglądać się nad nowym sprzętem. Wybór padł na flagowy model Spro - RED ARC TUFF-BODY 4000.

Komentuj

Szósta edycja Pucharu Wędkarskiego Klubu Sportowego Chełm – ogólnopolskie zawody spinningowe odbyła się 20 czerwca na Jeziorze Białym w Okunince. Zawody tradycyjnie rozegrano na żywej rybie. Niestety, wyniki choć nieco lepsze niż w poprzednim roku nadal były mizerne.

Komentuj

Czwartek, godzina 14.00. Kończę pracę. Pozostało spotkanie z klientem na godzinę 20.00. Cóż robić. Szkoda marnować dnia, więc może by tak szybki spacerek nad Wisłę? Wpadam do domu. Szybki obiad. W między czasie wysyłam sms do Pawła, z zapytaniem „czy jedzie”.

Komentuj

Bezprzewodowa, kompaktowa echosonda Humminbird'a kręciła mnie od dawna. Odstraszała mnie jedynie cena. Kwota 500 zł i więcej za te ciekawe, jednak pełne ograniczeń urządzenie, wywoływała mój wędkarski zdrowy rozsądek i kazała chwycić się za kieszeń.

Komentuj

Od kilku sezonów na filmach wędkarskich mamy okazję podziwiać przyrząd zwany gripem. Obserwując nasze wody i polskich wędkarzy, można powiedzieć że nie przyjął się na naszych wodach, choć od dłuższego czasu jest dostępny na naszym rynku. Wciąż króluje standardowy podbierak.

Komentuj

Planowałem wyjazd na weekend od dłuższego czasu. Kierunek północne jeziora. W piątek pakowanie i przygotowanie łódki. W sobotę rano o 4 pobudka graty w samochodzie łódka zapięta i czas ruszać. Wyruszamy około 6.30 trochę późno 200 km drogi około 9.30 jesteśmy na miejscu.

Komentuj

Korzystając z Dni Otwartych firmy Daiwa-Cormoran mieliśmy okazję porozmawiać o nowościach sprzętowych przygotowanych na przyszły sezon i kierunku rozwoju firmy na Polskim rynku. Zapraszamy!

Komentuj

Trolling w ostatnich latach zrobił ogromną furorę wśród wędkarzy. Jest bez wątpienia atrakcyjną alternatywą dla spinningowania. Więc i ja, zaciekawiony nową metodą postanowiłem spróbować. Ale do prawdziwego zasmakowania trollingu długą drogę przebyć musiałem.

Komentuj

Późna jesień, przymrozki, coraz grubsze kurtki i spodnie na wędkarzu to czas aby zadbać o a nasz silniczek od łódki.

Komentuj

Całe lato czekałem na jesień. Jesień, której jeszcze nie dawno specjalnie nie lubiłem. Tym razem od paru już dni gościła na Mazowszu ta najpiękniejsza – typowo Polska, złocista, z fruwającym babim latem, z mglistym mroźnym porankiem i całkiem ciepłym popołudniem...

Komentuj

Jak kołowrotek zaczyna mieć luzy, chrzęści i zgrzyta czas na zmianę na nowy. Tak właśnie się stało, stara Okuma Elektra 20 została zastąpiona nową Abu Garcia Stamina 1000 STM.

Komentuj

Sobotni poranek i grupa ludzi nad woda któż to może być jak nie Drakersi - oto relacja z wypadu Drakersów nad Zalew Zegrzyński

Komentuj

III Oficjalne Zawody Powitania Jesieni pod patronatem Shrap-Drakers.pl. przeszły do historii. Kolejny raz zawodnicy spotkali się na zbiorniku zaporowym Domaniów koło Radomia i zaciekle walczyli o podium łowiąc przez całą dobę piękne ryby! Tegoroczne zawody organizowane przez Kazimierza...

Komentuj

Było to moje pierwsze spotkanie na tak masową skale z forumowiczami. Zorganizowane szybko bez odpowiedniego zaplecza oraz atrakcji ale myślę że bardzo udane! Zapraszam serdecznie do miłej lektury. Pozdrawiam Przemek.

Komentuj

Dawno temu dostałem w prezencie wędkarskie okulary firmy Solano. Było to około 8 lat temu. Na początku używałem ich wyłącznie na rybach, ale z czasem stwierdziłem ze rewelacyjnie nadają się do jazdy na rowerze jak i samochodem.

Komentuj